Külastajaid lehel
Hetkel lehel: 1
Täna: 30
Sel nädalal: 175
Alates 01.05.2014: 181083

10 küsimust tegijale – intervjuu pulmaisa Marko Pillega

Tervitus – Oleme tagasi tutvustamaks Eesti häid ja väga häid tegijaid ning küsimustele vastas pulmaisa/DJ Marko Pille.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde?

Aastal 2000 tulid ühed tuttavad noored minu juurde ja palusid viia läbi nende pulma, olin algselt vastu. Vaatamata sellele, et mul oli korralik peojuhtimise pagas tundsin, et pulmaisana on vara veel. Kaks korda ütlesin ära! Aga heaküll, kui on nii suur soov, teeme ära! Vaatasin erinevaid pulmavideoid ja viisin ennast asjaga kurssi. Kõik toimis ja nagu aru sain vägagi hästi. Meeldima hakkas, siin ma nüüd olen!

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest.

Iidoleid on selle aja jooksul olnud ikka. Mäletan legendaarset meest keda kutsuti Võrumaal Haina Pets. Ainus mis täna selle härra puhul häiriks on alkohol. Kunagi oligi ju Peojuht-pulmaisa napsu ja naljamees. Täna ei saaks kuidagi nii. Samuti on andnud näpunäiteid Pulmaisa Andres Visnapuu.

3. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike)?

Lõbu pärast ei saa seda kindlasti teha. Pulm on üks lavastus, mille eest tuleb endale võtta suur vastutus. Investeering endasse on suur, kuid aregu ruumi on alati. Usun, et 17 aastat pulmakogemust, umbes 350 läbi viidud pulma räägivad enda eest. Koolitused nõuavad oma, muud kulud samuti. Tähtis, et saadakse aru Pulmaisa töö ei ole Peojuhi töö. Mul on heameel, et minu ümber on häid ja usaldusväärseid kolleege, kellega saab aegajalt arutada tehtud sündmustest ja teha järgmine kord veel paremini. Alati ei saa hinnata kõike eurodes, tähtis on rahulolu ja tulemus.

4. Kuidas sa võrdled ennast konkurentidega?

Olen arenev, loominguline ja lõbus. Mitte, et teised seda poleks. Kasutan oma töös, kindlasti omapäraseid, kaasaegseid tegevusi aga ei unusta ära vana kooli. Igal võimalusel toon paraleele ja võrdlusi vanade pulmatraditsioonidega. Umbes seitse aastat tagasi hakkasin käima Pulma folkloori koolitustel. Õppejõud Ingrid Rüütel ja Ene Lukka-Legikjan, nimed räägivad kindlasti enda eest. Enne seda nägin peo lõpus häid emotsioone, kindlasti aplausi. Kõik oligi ilus. Aga peale erinevaid koolitusi tundsin, et see mis oli varem, tundus nagu oleks viinud läbi naabrimehe juubelit. Pulmal puudus sisu, taust ja mõte. Ma ei oskanud põhjendada rahvale mingit tegevust või asjade kulgu. Kes ajalugu ei mäleta, ei saa ka tänapäeva või tuleviku pulmi korralikult läbi viia. Peojuht ei ole veel pulmaisa. Kuid hea on, kui oled mõlemat, siis ei lähe rooste.

5. Mis on Eesti pulmateenuste turu probleemid ja mis on seal ilusat?

Liiga palju uusi koolitamata tegijaid ja liigne müra. Meil on väga häid ja arenemisvõimelisi uusi tegijaid, kellega läheks esimesel võimalusel tegevusse. Paljud vanad tegijaid ei jõua ja ei taha võistelda nooremate, mõningate endast heal arvamusel olevate tegijatega. Koolitusi võiks olla rohkem ja et noori tegijaid võiks kaasata sinna. Vahel tuleb muidugi võtta aeg maha ja vaadata mida teised teevad. Samas hea on see, et on tekkinud palju erinevaid tegijaid ja teenusepakkujaid.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija?

Olen alati pidanud ennast keskpäraseks ja normaalseks tegijaks. Tähtis, et liigud piisavalt ringi erinevas vanuses ja lõbusate inimestega. Vaadata tuleb kindlasti kaugemale, kui oma nina ette!

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures?
Keegi pole täiuslik aga ma töötan pidevalt selle nimel, et sinna jõuda.

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul?
Pulm ongi kallis, ükskord elus tomuv sündmus. Sellele kõigele tuleb aga alati läheneda loominguliselt. Samas tuleb meeles pidada, et kallis pole alati hea, odav samuti! Leia kuldne kesktee.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st – lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida?

Pulmad.ee on Eesti pulmaturu üks tähtis osa, infoküllane, mitte tormav ja aus. Ma ei oskaks ilma selleta ise eksisteerida sellisena nagu ma olen. Soovitan kõigile tegijatele ja paaridele olla väike osa Pulmad.ee-st.

10. Kuidas (või kuhu) peaks Eesti pulmaturg arenema?

Paremaks annab seda alati teha! See maailm on arenenud sellest hetkest, kui ma siia sisenesin meeletult! See on lõputu aga kindlates raamides. Arutleme, hoiame kokku nii tegijad, kui paarid.

11. Sinu kolm kuni viis soovitust noorpaarile?

Tähtis, et visioon on olemas! Algselt on 200% vaja läbi mõelda, millised on soovid ja ootused. Kuulake kõiki, kes teid nõustavad aga tegutsega kahe südame ja oma ühiste soovidega. Kasutage paberit ja pliiatsit, see ei saa kunagi otsa! Noppige välja parimad pärlid ja tegutsege. Mõelge kindlasti mitte ainult pulmapäevale vaid ka eelnevale ja järgnevale päevale! Armastus võib suusõnaliselt avaldada, see on ka lõpuks kirjalikult kinnitage. See ongi teie ühine unelmate pulmapäev.

Vastas pulmaisa Marko Pille ja redigeeris Virgo Jaani.

Allikas: pulmad.ee