Külastajaid lehel
Hetkel lehel: 2
Täna: 16
Sel nädalal: 161
Alates 01.05.2014: 181069

Pidude korraldamisest mõistliku eelarvega

PulmaisaKuidas toimetatakse meil ja mujal pidusid (pulm, juubel jmt) – minimaalne eelarve, maksimaalne pidu!

Tihtipeale puutume kokku olukorraga, kus on soov korraldada suurejooneline ja meeldejääv pidu, aga sageli jääme hätta- raha napib ja mõtted otsas!

Samuti oleme kokkupuutunud olukorraga, kus kutsutud külalised jäävad tulemata ja ei teata sellest ette, kuid tellitud söögid-joogid ning vahest ka broneeritud öömaja peab kutsuja aga siinkohal ikkagi omast taskust kinni maksma!

Ka külalisena tekib sageli küsimus – mida kinkida? Populaarseks lahenduseks on kinkida „ümbrik“ – aga kui palju kinkida? See on igaühe vaba valik, kuid ikkagi oleme teadmatuses, mis on see sobilik…

Etteruttavalt võib öelda, et kohale ilmumata külalised on kutsuja jaoks alusetu kulutus ja kingitused lähevad ürituse eelarveaugu täitmiseks!

Kuidas aga korraldada üritust nii, et üleliigseid kulusid ei oleks ja külalised teaksid kui palju kinkida???

Heidan pisut valgust lahendusele, mis tuntud ja laialt kasutatav mujal maailmas ning mida katsetas minu hea sõber-kolleeg pulmaisa oma enda pulmas. Olime sellel teemal paari kolleegiga koos juba ammu arutelu pidanud, kuid keegi ei osanud algul seisukohta võtta. Eelmisel aastal  ühel kaunil kevadpäeval ulatas  mulle sõber pulmakutse, millel oli must-valgel kirjas:

Korraldame pulmapidu täiesti uuel moel ning seetõttu ei soovi noorpaar kingitust! Parim kingitus on, kui tulete ise kohale! Pulmapeost osavõtt maksab 40 € iga täiskasvanud inimese kohta. Kohaletulekut kinnitab ülekanne minu pangaarvele.“

Tõehetk oli käes, pikemalt kõhklemata, tegin enda ja oma kaaslase eest ülekande. Peale kutse lugemist olid kõik probleemid korraga lahendatud – mida kinkida, kui palju ümbrikusse panna – jäi ainult valida lilled ning endid peole sättida!

Uurisin pisut hiljem sõbralt, kuidas asjaajamine läheb ja üllatuseks sain vastuse, et kõik sujub. Paar nädalat hiljem olid selle uudse plaaniga ühinenud 70-80% kutsutud külalistest. Pulmapäeval oli kohal ca 120 inimest.

Kokkuvõtvalt võin siia kirjutada oma sõbra sõnad: „Laekusid esimesed ülekanded, maksin järjest oma pulma kulutusi. Mul oli iga päev selge ettekujutus, kui suurt  ja lahedat pidu võin endale lubada. Külaliste „kingituste“ eest sain kaetud pulmakoha üüri ja pulmalauas pakutu maksumuse. Kogu meelelahutuse – pulmaisa, fotograafi ja ansambli – tegime külalistele välja.

Kõige vahvam oli see, et võisime kutsuda peole kõik inimesed keda soovime, sest eelarve piirangut ei ole!

Selle kõige kokkuvõtteks olgu ilusad sõnad – ärme jätame oma tähtsaid pidupäevi pidamata, olgu see pulm, juubel või mõni muu ilus sündmus.

Olgem leidlikud ja ettevõtlikud!