Külastajaid lehel
Hetkel lehel: 2
Täna: 16
Sel nädalal: 161
Alates 01.05.2014: 181069

Lapsed pulmas!?

Lapsed pulmasPäris tihti küsitakse minult, kuidas suhtuda  sellesse, et lapsed võetakse pulma kaasa?

Räägime nii nagu arvan mina ja paljud minu kolleegid. Võib tunduda, et on palju olulisemaid detaile millele mõelda pulma organiseerimisel. Minule lapsed meeldivad ja mind nad ei sega, pigem laste naer ja kilked teevad selle päeva veel ilusamaks. Laps areneb ja tahab olla koos vanematega, miks peaks keegi  ilusast peost ilma jääma. Kui me mõtleme ise ilusatele peoriietele enda seljas, siis lapsed oma ilusate kleitide, lipsude ja muu sellisega illustreerivad vaid pulma.  See on loomulikult igaühe enda otsustada, kas ta ootab oma peole lapsi või mitte. Kui soovite, et lapsi ei võeta  kaasa, tuleb see varakult ette teatada või märkida kutsel  (Võimalusel jätta lapsed koju, pidu toimub täiskasvanutele). Elu paraku näitab, et alati ei ole võimalik lastele hoidjat leida või on muud väga mõjuvad põhjused, miks ei saa neid koju jätta.

Igal  lapsevanemal on kohustus hoida oma lapsel silm kindlalt peal, kuid ei ole mõistlik eeldada, et emmed-issid vaatavad ise oma võsukeste järele pidevalt. Lapsevanemad, kes tegelevad oma lastega ei saa peost osa ja on väga kurb kui mõned teie külalistest ei saa täiel rinnal pidu nautida.

Pulmaisana tööd tehes olen kogenud, et alati on seltskonnas mõned lapsed, kes tahavad kõigest toimuvast pulmaisa kõrval osa saada. Loomulikult lapsed jooksevad ringi ja müravad, kuid ei ole võimalik neid kogu aeg ju keelata ja vaikselt kohapeal istuma sundida.

Pulmaisa tegeleb üldjuhul ikka täiskasvanutega, aga kindlasti võib paluda, et õhtu jooksul  on plaanis ka üks või kaks tegevust lastele. Suure põnevusega ootavad nad sellele järgnevat  ilusat auhinnagaalat, mis igat põnni või präänikut väga rõõmustab.

Siiski soovitan mina organiseerida eraldi inimese, kes lastega tegeleb.  Lastehoidja, „põnnipolitsei“ või „beebimonitor“ aitab väikestel pulmakülalistel aega sisustada, tegeleb nendega, joonistab, mängib – nii on lastel oma lõbus pidu. Selle tarbeks palgake inimene.

Kui on olemas inimene, kes on ise nõus lastega tegelema, siis on super! Ideaalne, kui antud inimesel oleks kogemus lastega tegelemisel ning tal ei ole pulmas kaasas oma lapsi. Kogemus näitab, et kui lapsehoidjal  on peol ka oma laps, siis ta tegeleb temaga  rohkem.

Kui ka eelnev võimalus puudub, siis piisab ka, kui  pulmakülaliste seltskonnas on paar tütarlast, kellega on eelnevalt kokku lepitud, et nemad hoiavad ja tegelevad lastega.

Ühesõnaga, et kõik sujuks, siis tuleks lastele tekitada eraldi:

  • söögi ja näksi laud;
  • vajadusel ka lisaks kommilaud ja;
  • paluda ka mänguasju kaasa tuua.

Lõpetuseks võib nentida – et  peo õnnestumiseks ja külaliste rahuloluks, tuleb  varakult kõik läbi mõelda.  Olen päris mitmes pulmas kuulnud, et nii mõnigi pere on pidanud pulmatulekust loobuma või viimasel hetkel teatanud mitte oma tulemisest, sest  pole panna lapsi kuhugi või lapsed ei lepi teistega.

Kõik see on  pruutpaari ja külalistevaheline läbirääkimiste küsimus.

Teie Pulmaisa Marko Pille