Külastajaid lehel
Hetkel lehel: 1
Täna: 18
Sel nädalal: 163
Alates 01.05.2014: 181071

Jõuluvana Uno

 

Jõuluvana UnoVäljas sadas suuri valgeid lumehelbeid, lumi kattis puid ja põõsaid ning pakane oli kaanetanud hommikuks kõik jõed ja järved. Ühes väikses linnakeses, Raudtee äärses majakeses oli pere valmistmas mõnusat jõuluõhtut veetma. Isa oli metsast ilusa kuuse toonud ja koos emaga säravaisse ehteisse seadnud.

Toas oli tunda meeldivat piparkoogi lõhna ja ahjus küpses isuäratav jõulupraad. Väike Martiine, kelle jaoks oli see jõululaupäev esimene tema elus, uinus vanaisa süles, kuulates muinasjuttu Peetrikesest.

Vanaisa kampsun oli pehme ja mõnusalt soe ning lõhnas meeldivalt piparmündi järgi. Ema oli just teekannu tulele asetanud ja valmistus jõulurooga ahjust välja võtma, kui isa jäi puuhalud süles, keset kööki seisma ning kuulatas, see hääl oli tema jaoks tuttav, tal oli sellele mõelnud juba hommikul.

Õrnalt paitas kõikide toasviibijate kõrvu vaikne aisakellahelin, juba kostusidki esikust kellegi rasked ja lohisevad sammud. Kõmisedes koputati uksele ja mahe bassihääl hõikas Ho-Ho-Ho-Hoo.

Otsekui ühest suust hõikasid isa ja ema vastu: „Sisse!“ Ta oli jõudnud kohale, kaugelt Lumemarjamaalt.
Kõikide laste ja suurte lemmik- jõuluvana Uno, muheda naerunäo ja lumivalge habemega.

Tekst: Marko Pille
Jõuluvana Uno ootab kõikide laste kirju: lumemarjamaa@peoelu24.ee
Telefon: 56 960 000

Jõuluvana Uuno Jõuluvana Uuno
Jõuluvana Uuno tööhoos 2
Jõuluvana Uuno

Jõuluvana-3